REFERENCE

Larimar

Každý kurátor galerie by si přál, aby články k výstavě psala právě Karolína Odlasová. Její jedinečná schopnost spočívá v tom, že dokáže do jednoho článku zakomponovat a vystihnout přesně to, co výstava nabízí. 

Karolína má velký cit pro umění a použití slova, obratnost, vzdělanost, neskutečný přehled a naprosto originální vyjádření a popsání tématu a také samotných autorů výstav. 

Její texty Vás naplno naladí do atmosféry dané expozice, seznámí s umělcem a probudí ve Vás zvědavost a nadšení se do galerie přijít podívat. 

Karolína se nebojí kontroverze a vlastní názor plně zapojit do svých textů a to dodává celému článku parádní šmrnc a originalitu.

Velký vděk za tuto osobu, co píše s láskou k umění.

Lucie Filipo, kurátorka a umělkyně

Hned v úvodu musím zdůraznit, že jakákoliv spolupráce s Karolínou je jasná sázka na jistotu. Neznám totiž spolehlivějšího a důslednějšího člověka. 

Má spoustu dalších skvělých vlastností, díky kterým je schopna okamžitě analyzovat situaci, osobu či dílo. V jejím projevu se odráží bohatá čtenářská zkušenost. Celkově si udržuje nadhled, lidskost a široký rozhled. Díky odborným znalostem se světa kultury a umění působí její projev velice profesionálně. Ona sama je zkrátka opravdový profesionál, a tak i přistupuje ke své práci. Největší bonus ovšem je, že ji práce opravdu baví a je zároveň jejím největším koníčkem. 

Když jsem tedy řešila svou výstavu, bylo mi jasné, že text k ní, nenapíše nikdo jiný lépe. 

A třešničkou na dortu byl ještě název k výstavě, který jsem si okamžitě zamilovala. 

Má pro mě cennou vnitřní hodnotu. Tím chci říct, že odborný text k výstavě je jistě perfektní, ale ne každý umí proniknou pod povrch… Ještě jednou velké díky a těším se na další spolupráci! 

S láskou / Veronika

Veronika Sekotová, malířka

Karolína je velmi talentovaná a autentická tvůrkyně blogových článků na mých webových stránkách. I přes své rozsáhlé a odborné znalosti o umění, dokáže text  podat velmi srozumitelným způsobem. Nejednou se u jejích článků člověk i upřímně zasměje, což beru jako veliké plus. Karolína zkrátka psát umí. Píše s láskou, zápalem a dokáže Vás vtáhnout do děje. Spolupráce s ní je velmi pohodová, ale zároveň profesionální. Jsem moc rád, že jsem blog svěřil do rukou právě této osoby, neměnil bych!

Martin Odlas, malíř